بدسکتور هارد چیست و راه های رفع بدسکتور کدام است ؟

بدسکتور هارد چیست و راه های رفع بدسکتور کدام است ؟

بدسکتور هارد چیست و راه های رفع بدسکتور کدام است ؟

 

 

 

بد سکتوری هارد چیست؟

بد سکتور یه کلاستر کوچیک یا یک قسمت کوچیک از فضای ذخیره سازی هارد هست که خراب میشه و وقتی که خراب بشه دیگه هیچ اطلاعاتی از اون قسمت نه ذخیره میشه نه خوانده میشه.

بد سکتوری هارد ها به دو قسمت تقسیم میشه ، هارد یا از طریق ضربه دچار بد سکتوری میشه که اصلا دیگه خوب نمیشه به این نوع بد سکتوری بد سکتوری فیزیکی میگن و یا از لحاظ نرم افزاری دچار بدسکتوری شده و احتمال داره که خوب بشه به این نوع هم بد سکتوری نرم افزاری گفته میشه .

در بد سکتوری فیزیکی دیگه کلا اون قسمت از هارد از کار افتاده و دیگه کار نمی کنه ولی در بد سکتوریه نرم افزاری هارد تلاش میکنه که اطلاعات رو روی سکتور بد بخونه ولی نمی تونه و این خطا رو نشون میده(Error-correcting Code) البته همیشه این خطا رو نشون نمیده.

راه های رفع بدسکتوری هارد؟

نرم افزار Western digital data lifeguard diagnostics

یک نرم افزار تست سلامت هارد دیسک است و قابلیت های زیادی برای تست درایور دارد. برنامه Western Digital Data Lifeguard Diagnostics قابلیت اندازه گیری و نشان دادن SMART Status و SMART Attribute و آزمایش های عیب یابی هارد را دارد.

اگر خطای نرم افزاری وجود داشته باشد، امکان تعمیر کردن آن وجود دارد.

این برنامه این قابلیت را دارد که تعمیرات خاص را انجام دهد و در ویندوزهای ویستا، ۷، ۸، ۸٫۱ و ویندوز ۱۰ قابل اجرا است و هاردهایی نظیر SATA, USB, FireWire, SAS را تست می کند.

همچنین این برنامه مدل، شماره سریال، وضعیت پارتیشن ها، ظرفیت و اطلاعات SMART هارد دیسک های شما را به نمایش می گذارد.

نظر و تجربه خودتان را با ما و دیگران به اشتراک بگذارید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *