گرافیک آنبرد چیست؟

گرافیک آنبرد چیست؟

گرافیک آنبرد چیست؟

 

 

 

شاید خیلی از شما دوستان این کلمه به گوشتون خورده باشه حالا توی این مقاله کاملا بهتون یاد میدم که گرافیک آنبرد چیه و چطوری بفهمیم که سیستم ما گرافیکش آنبرده.

گرافیک آنبرد چیست؟

گرافیک های آنبرد داخله CPU طراحی شده اند و قدرتش به اندازه ی گرافیک های غیر آنبرد نیست و معایب های هم دارد مثلا اگه شما سیستم تون آنبرد باشه نمی تونید گرافیکش رو ارتقا بدید و مجبور می شوید یه کارت گرافیک بخرید.
یکی دیگه از معایبش اینه که این پردازش گر ها نیاز به قدرت و انرژی زیادی دارند و حرارت زیادی رو تولید می کنند و این رو بدونید که گرما دشمن اصلی سیستم هستش .
و اینم بدونید که گرافیک های آنبرد هیچ وقت دیگه عوض نمیشن اگه خراب بشه باید یکی دیگه خرید به هر حال اگه می خواید کار های گرافیکی مثله بازی های سنگین برنامه های سنگین سه بعدی از گرافیک آنبرد استفاده نکنید و اگرهم گرافیکتون آنبرد هستش ، یه کارت گرافیک برای سیستم تون بخرید اینطوری خیلی خوب میشه هم CPU در بعضی از کار ها و محاسبات راحت تر کارش رو انجام میده و هم با این گرافیک تون میتونید کار های سنگین رو انجام بدید.
ولی مزیت های این گرافیک آنبرد اینه که اگه شما یه کارت گرافیک وصل کنید انرژی بیشتری مصرف میکنه ولی این آنبرد ها انرژی کمی مصرف می کنن.
و یکی دیگه از مزیت هاش اینه که اگه شما به هر دلیلی کارت گرافیک نداشته باشید میتونید به راحتی از این آنبرد استفاده کنید و کارتون رو راه بندازید و به این خاطر این گرافیک ها بین مردم زیاد هستش درکل گرافیک های بدی نیستن.

 

چگونه بدانیم که کامپیوتر ما آنبرد است؟

اگه گرافیک مون آنبرد هستش چطوری بدونیم که کارت گرافیک روش هست برای اینکه بدونیم آنبرد هستش یا نه باید ببینم پورت VGA کنار پورت های USB داره اگه بود ، یعنی آنبرده اگرم نبود یعنی عادیه.

 

گرافیک آنبرد چیست؟

 

نظر و تجربه خودتان را با ما و دیگران به اشتراک بگذارید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *