حل مشکل write protected فلش مموری

حل مشکل write protected فلش مموری

حل مشکل write protected فلش مموری

 

 

شاید یک فلش درایو USB دارید ، اما چون نمی‌تونید هیچ اطلاعاتی بر روی آن بریزید ، فلش خود را بدون استفاده رها کردین ، به احتمال زیاد فلش درایو شما write protected است ، به این معنی که اجازه فرمت اطلاعات یا اضافه کردن اطلاعات را به شما نمی‌دهد.

حذف رایت پروتکتت به واسطه ابزار Diskpart

۱- بر روی منوی Start ویندوز خود کلیک کنید و کلمه cmd را در بخش جستجوی برنامه‌ها و فایل‌ها تایپ کنین ، در بالای منو استارت ، cmd رو می بینین ، سپس با کلیک راست بر روی آن Run as Administrator را انتخاب کنین .

۲- دستور Diskpart رو وارد کنین و اینتر رو بزنین ، در‌واقع Diskpart یک ابزار پارتیشن‌بندیه که در درون ویندوز وجود داره و از طریق دستور‌های خط فرمان قابل فراخوانیه ، با کمک این ابزار خواهید تونست متغیر‌های درایو USB خود رو تغییر بدین .

۳- اکنون LIST DISK رو تایپ کنین و دکمه اینتر را فشار بدین ، حافظه های جانبی حافظه هارد دیسک (HDD) با نام Disk 0 ، و فلش درایو USB با نام Disk 1 (اگر هارد بیشتری داشته باشین اسم فلش عوض میشه) مقدار حافظه Disk 1 بسیار کمتر از Disk 2 است (۷۴۴۱ مگ در مقابل ۴۹۸ گیگ) به همین دلیل متوجه می‌شیم که Disk 1 نشان‌دهنده فلش درایو و Disk 2 حافظه سیستم رو نشون می‌ده ، از این قسمت به بعد باید بسیار دقت کنین زیرا نباید کار خود را با یک دیسک اشتباه شروع کنین .

۴- در این زمان که مشخص شده فلش درایو ما Disk 1 است باید عبارت SELECT DISK 1 رو بنویسیم و اینتر کنیم در پاسخ به شما گفته میشه که دیسک مورد نظر (Disk 1) انتخاب شده ، اکنون ATTRIBUTES DISK را تایپ کنین تا ابزار DISKPART همه چیز‌هایی که در مورد فلش درایو می‌دونه رو به شما بگه ، مهمترین جوابی که دریافت می‌کنین خط اولیه که گفته شده Current Read-only State: Yes ، از این طریق متوجه می‌شویم که فلش درایو رایت پروتکته
۵- برای حذف کردن ویژگی رایت پروتکتت با استفاده از این ابزار خط فرمان ، دستور ATTRIBUTES DISK CLEAR READONLY رو تایپ و سپس اینتر کنین ، اگر رفع شدن مشکل رایت پروتکتت موفقیت آمیز بود با نوشته Disk attributes cleared successfully مواجه خواهید شد .
به منظور بررسی و آزمایش موفقیت آمیز بودن حذف رایت پروتکتت ، یک فایل کوچک رو بر روی فلش کپی کنین ، اگر کپی شد که عالیه ، اما اگر هنوز پیغام خطای write-protect رو دریافت می‌کنین وقت اینه که راه بهتری رو امتحان کنیم.

 

حل مشکل write protected فلش مموری

ابزار فرمت kingstone

همین که نرم‌افزار شروع به کار کند درایو فلش و فایل سیستم اون رو شناسایی می کنه .

بسیار سریع این ابزار کار خود رو به سرانجام می‌رسونه ، اما ممکنه هنوز فلش درایو شما رایت پروتکتت بماند ، اگر دستگاه مورد تست یکی از محصولات شرکت کینگستون باشه احتمال موفقیت آمیز بودن اینکار بسیار بیشتره .

این شیوه در ویندوز ۷ و بر روی حافظه‌های فلش کینگ‌استون بهترین نتیجه را می‌دهد .

اگر فلش شما هنوز بلااستفاده است ، همانطور که پیش‌تر گفته شد باید با استفاده از گارانتی فلش خود را با یک فلش جدید تعویض کنید .

 

نظر و تجربه خودتان را با ما و دیگران به اشتراک بگذارید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *